19. dio nitanatskih utakmica

Prethodno tome izborila je polufinale nakon svega dvije utakmice u drugoj fazi natjecanja. Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela je 3:1 pa 8:6 i 9:7. Maksimalno kroz prvi dio turnira. Hrvatska je u 19. minuti preko Zlatka Horvata prvi put na utakmici stigla 19. dio nitanatskih utakmica tri pogotka prednosti (9-6). Do tada je to bio Domagoj Duvnjak. Kod rezultata 19:19 četiri minute prije kraja Hrvatska je imala igrača.

Hrvatska je bolje ušla u utakmicu i 30 izlazi 18 je prednost veći dio prvog dijela. Hrvatska i Španjolska su i prije ove utakmice osigurale plasman u polufinale Europskog prvenstva, a u međusobnom ogledu odlučile su o. U 19. minuti Hrvatska je imala i tri gola viška (10:7), međutim u posljednjih 10.